Edebiyat yaşamına şiirle başladı. Daha sonra öykü ve romana yöneldi. Eserlerinde, kişilerin konuşmalarını gerçeğe uygun vermeye çalıştı. Hareketli, canlı, yalın bir dille yazdı. Olayları, çevreyi anlatırken araya girip eserin akışını bozmadı.
Karabibik romanının konusunu Anadolu’dan aldı. Edebiyatımızda ilk kez toprakla ilgili konuları işledi. Zehra romanında da İstanbul yaşantısını gerçekçi bir anlatışla yansıttı.
Kitapları nelerdir?
Şiir:
Heves Ettim
Roman:
Karabibik, Zehra
Öykü:
Yadigârlarım, Zavallı Kız, Sevda, Hâlâ Güzel, Haspa, Seyyiei Tesâmuh (Hoşgörünün Kötülüğü)