Siirt Valisi Hacıbektaşoğlu, "Millet bahçesi, yüzde 80 yeşil alanı ile yepyeni bir sosyal yaşam alanı olacak"

Siirt Valisi ve Belediye Başkan Vekili Osman Hacıbektaşoğlu, kentte yapımı süren yatırım ve projeleri yerinde incelemeye devam ediyor.Kentte devam eden yatırımları gezerek, yerinde...

Siirt Valisi Hacıbektaşoğlu, "Millet bahçesi, yüzde 80 yeşil alanı ile yepyeni bir sosyal yaşam alanı olacak"
09 Eylül 2021 - 13:15 - Güncelleme: 09 Eylül 2021 - 13:16
Siirt Valisi ve Belediye Başkan Vekili Osman Hacıbektaşoğlu, kentte yapımı süren yatırım ve projeleri yerinde incelemeye devam ediyor.

Kentte devam eden yatırımları gezerek, yerinde inceleyen Vali Hacıbektaşoğlu, bugün de Siirt'in vizyon projeleri arasında yer alan ve yapımı hızla devam eden Millet Bahçesindeki çalışmaları inceledi. Vali Hacıbektaşoğlu, Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca finanse edilen eski Siirt Devlet Hastanesine ait 26 dönüm arsa üzerinde yapımı devam eden Millet Bahçesi inşaat alanında incelemelerde bulunarak, yüklenici firma ve Özel İdare yetkililerinden bilgi aldı. Millet Bahçesindeki çalışmaların her aşamasını takip ettiklerini belirten Vali Hacıbektaşoğlu, "İnşallah Siirtli hemşerilerimize yakışır bu değerli projeyi en kısa süre içerisinde hizmetlerine sunacağız. Kentin sosyo kültürel yaşamına büyük bir değer kazandıracak olan Millet Bahçesi inşaat çalışmaları hızla devam ediyor. İnşaatta zemindeki işlemlerin tamamlandığını ve üst yapı çalışmaları sürüyor. Projenin Ekim ayı sonunda tamamlanmasını hedefliyoruz. Yüzde 80'ni yeşil alana sahip Millet Bahçesi modern peyzajıyla kentte yeni bir soluk getirecek. İçinde, koşu parkuru, çocuk oyun alanları, kitap okuma alanı, mescit, kafeterya, kamelyalar, oturma bankları ve yeşil alanları ile yepyeni bir sosyal yaşam alanı olacak" dedi.

Vali Hacıbekrtaşoğlu'na, Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Bülbül ve diğer yetkililer eşlik etti.